Dla twojego wieku


Jestes w wieku +20

Rozpoczyna się powoli proces starzenia się skóry. Choć to brzmi okrutnie, ale po 20 roku zaczyna powoli ubywać naturalnego kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie, jędrność i sprężystość skóry. Kosmetyki zaczynają nie wystarczać, ponieważ nie zaspokajają w pełni potrzeb skóry na składniki odżywcze, a przede wszystkim nie docierają tam, gdzie rozpoczyna się proces starzenia skóry, czyli do głębokich warstw komórek. Dlatego należy kontynuować pielegnację skóry od zewnątrz oraz dostarczać składników odżywczych od wewnątrz.

 

Sprawdzoną od wielu lat metodą na wprowadzenia w głąb skóry substancji odżywczych i kwasu hialuronowego jest mezoterapia igłowa, która nada promienny wygląd twarzy, nawilży skórę i usunie zmęczenie.

 

Na problemy skóry potrzebującej głębokiej rewitalizacji i nawilżenia polecany jest zabieg Restylane Skinboosters, który poprawi i ujędrni skórę, nadając jej odpowiedni blask. Jest to skuteczna alternatywa dla zabiegów mezoterapii niesieciowanym kwasem hialuronowym. Z uwagi na powolny rozpad wiązań stabilizujących kwas hialuronowy, podanie preparatów Skinboosters zapewnia długo utrzymujące się efekty.

 

Na pojawiajace się pierwsze zmarszczki mimiczne, szczególnie na czole i wokół oczu niezastąpiona jest toksyna botulinowa. Botoks da relaksację, wypoczęty wygląd. Szczególnie w młodym wieku zabieg daje gwarancję pełnego wygładzenia oraz pozbycia się problemu na kilka miesięcy.

Nawilżenie lub wyrównanie asymetrii ust.

U młodych osób problemem są zbyt małe, wąskie usta lub słabo zarysowany kontur ust. Kwas hialuronowy, jako plastyczny żel umożliwi odpowiednie wymodelowanie i harmonijne dopasowanie ust do całej twarzy – ale tylko w rękach wykwalifikowanego lekarza z dużym doświadczeniem. Podanie kwasu hialuronowego pozwoli powiększyć objętość ust, wzmocnić kontur oraz przywrócić prawidłowe nawilżenie, gładkość i jędrność.

 

Jesteś w wieku +30:

 

Rozpoczyna się postępujące wysychanie i wiotczenie skóry. Spada zawartości kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje utratę zapasów wody. Sytuację tę można porównać do wyciśnięcia wody z gąbki lub wysychającego jabłka. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność.  Zmarszczki związane z mimiką zaczynają być bardziej widoczne oraz pojawiają się pierwsze bruzdy, czyli ślady powolnego opadania tkanek.

 

Powstające zmarszczki mimiczne ostrzykujemy toksyną botulinową , zwłaszcza w okolicach oczu i na czole, żeby zapobiec utrwaleniu się i pogłębianiu zmarszczek. Toksyna botulinowa blokuje połączenia między nerwami a mięśniem, co daje efekt zrelaksowanej i wypoczętej twarzy. Dodatkowo skóra odpoczywa, zmarszczki się nie pogłębiają, jak również nie powstają nowe.

Aby uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest złoty standardem w medycynie estetycznej. Działa wielokierunkowo: wypełnia zmarszczki, silnie nawilża skórę oraz pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu.

Skinboosters to innowacyjne zabiegi dedykowane do poprawy nawilżenia, struktury i elastyczności skóry. Utrzymują właściwy poziom nawodnienia skóry, dzięki czemu jest ona elastyczna i napięta, wygląda świeżo i jest pełna naturalnej witalności.

Jest to skuteczna alternatywa dla zabiegów mezoterapii niesieciowanym kwasem hialuronowym. Z uwagi na powolny rozpad wiązań stabilizujących kwas hialuronowy, podanie preparatów Skinboosters zapewnia długo utrzymujące się efekty.

Bruzdy nosowo-wargowe są to charakterystyczne linie biegnące o skrzydełka nosa do kącika ust, powstające w wyniku utraty objętości kwasu hialuronowego w tej okolicy lub nadmiernej mimiki.  Jedyną możliwość obudowy daje wypełnienie tej okolicy kwasem hialuronowym, który uzupełni zmarszczkę, podniesie zagłębienie i zmniejszy bruzdę. Jednocześnie stymuluje skórę w tym miejscu do regeneracji wskutek czego każde następne wypełnienie zmarszczek jest bardziej efektywne i pozwala na mniejsze zużycie preparatu.

Pełne, zmysłowe usta wpływają na naszą atrakcyjność i nadają twarzy młodzieńczy wygląd. Ideałem są gładkie, symetryczne wargi o zdrowym zabarwieniu. Preparaty z kwasem hialuronowym działają jak lifting ust. Ich wstrzyknięcie powoduje wzrost  nawilżenia i jędrności ust, przy jednoczesnym wypełnieniu warg i podkreśleniu konturu.

 

Jesteś w wieku +40

 

Skóra staje się wiotka, traci jędrność i sprężystość,  zmarszczki mimiczne stają się wyraźnie zarysowane. Powolny zanik tkanki podskórnej sprawia, że dokuczliwe stają się ubytki objętości widoczne  w obrębie kości policzkowej, okolicy „doliny łez”( czyli zapadnięcia skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące skośnie na policzek)  fałdów nosowo-wargowych, czy „linii marionetek”( czyli linijnego zagłębienie od kącików ust w dół do linii podbródka). Na twarzy widać już efekty nawyków (np. palenia) i stylu życia (brak snu, stresu itd.). Uwidacznia się coraz więcej przebarwień.

Zabiegi mają na celu spowolnienie tych zmian, ponieważ powrót do dobrej kondycji, jest czasochłonny, czasem niemożliwy. Pewne procesy są nie  odwracalne, stąd tak duży nacisk kładziemy na profilaktykę i zapobieganie efektom starzenia skóry. Systematyczne i kompleksowe wykonywanie zabiegów, zgodnie z planem lekarza, wielokrotnie pozwolą optycznie zatrzymać lub cofnąć wskazówki biologicznego zegara.

Zalecane zabiegi:

Toksyna Botulinowa

Wolumetria

Modelowanie i odbudowywanie kształtu ust

Rewitalizacji skóry twarzy , szyi, dekoltu, dłoni.

Przywracanie młodego kształtu twarzy, zapobieganiu powstawaniu „chomików”

Radiesse ma na celu wymodelowanie linii żuchwy i konturu brody z zachowaniem symetrii poszczególnych elementów twarzy.

 

 

Jesteś w wieku +50

 

Menopauza w istotny sposób wpływa na wygląd zewnętrzny kobiety. Obserwowana w jej trakcie postępująca atrofia naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej doprowadza do widocznego starzenia się skóry. Zwiększa się również przez naskórkowa utrata wody, co przesądza o suchości skóry.  Zaczynają dominować procesy zaniku tkanek strukturalnych, spadku aktywności produkcji włókien podporowych i ogólna zdolność skóry do regeneracji.

Co można zrobić?

Idealnym rozwiązaniem będą zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, którego w skórze jest już coraz mniej, co widoczne jest w postaci licznych zmarszczek, bruzd czy ubytków objętości na twarzy. Jego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek, umożliwiające spłycenie zmarszczek, odbudowanie policzków czy wypełnienie ust. Dodatkowo zapewnimy skórze  jej wyjątkowe ujędrnienie i nawilżenie.

Wypełnienie bruzd i zmarszczek.

Linie marionetki – są to linie biegnące od kącików ust prostopadle w kierunku brody. Często wynikają z zapadających się i starzejących ust, powodujący smutny czy zniecierpliwiony wyraz twarzy. Świetne rezultaty leczenia tej okolicy uwzględnia wzmocnienie konturu ust kwasem hialuronowych oraz dodatkowe wypełnienie bruzdy.

Wolumetria.

Dzięki wolumetrii  możemy odbudować utraconą objętość, unieść „opadające” fałdy skóry tworzące głębokie bruzdy nosowo-wargowe czy tzw. „chomiki ” oraz przywrócić odpowiednie proporcje. Efekty dają trójwymiarowe odmłodzenie twarzy oraz umożliwiają powolne odzyskanie trójkąta młodości.

Modelowanie i odbudowanie kształtu ust.

Wraz z upływem czasu zmienia się jakość naszych ust: tracą swoją jędrność i napięcie, pojawiają się zmarszczki, kąciki zaczynają opadać, kontur się coraz mniej wyraźny, nad górną wargą pojawiają się poprzeczne linie – tzw. zmarszczki „palacza”. Podanie kwasu hialuronowego pozwoli odbudować utraconą objętość, wzmocnić kontur oraz przywróci prawidłowe nawilżenie, gładkość i jędrność.   Dodatkowo w trakcie zabiegu można wypełnić powstałe zmarszczki palacza i podnieść delikatnie kąciki ust.

Modelowanie kształtu twarzy. Radiesse.

 

Nici Silouette Soft