menu
Kontakt

Soft Lifting

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi. Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czym jest Soft Lifting?

Soft lifting zwany też miękkim liftingiem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Nieinwazyjny i komfortowy, poprawiający nawilżenie tkanek, pozwala zapobiegać i/lub korygować powstawanie zmarszczek i poprawia owal twarzy. Dzięki innowacyjnej metodzie podawania kwasu hialuronowego soft lifting działa dwufazowo: modeluje owal twarzy i napina skórę, a z drugiej strony intensywnie ją odżywia. I to, co najważniejsze: zabieg umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednej sesji zabiegowej, a nie tylko wybranego jej fragmentu! W efekcie wypełnione są zmarszczki, fałdy skórne, skorygowane cienie pod oczami, wymodelowane usta, a skóra zyskuje obojętność, sprężystość i świeży, młody wygląd.

Na czym polega?

Soft lifting polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie przy zastosowaniu, tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i ważnych nerwów. Użycie techniki „miękkiego liftingu” minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt. Kwas hialuronowy tworzy dodatkową siatkę, rodzaj „rusztowania”, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek i pozwala modelować owal twarzy. Ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego, jednocześnie poprawia się kondycja skóry, jak i jej nawilżenie.

A jakie są efekty?

Naprawdę spektakularne! Twarz staje się widocznie odmłodzona, owal twarzy wymodelowany i podniesiony, zmarszczki zredukowane, a skóra twarzy długotrwale nawilżona, promienna i świeża. Podczas zabiegu kwas hialuronowy podaje się na cały obszar twarzy, dlatego Soft Liftingiem można korygować:

  • Kształt ust wraz z opadającymi kącikami ust
  • Owal twarzy
  • Fałdy nosowo-wargowe
  • Zmarszczki wokół oczu i na czole

Lifting tradycyjny kontra Soft Lifting

Tradycyjny lifting jest zabiegiem inwazyjnym i bolesnym. Wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a na efekty trzeba czekać kilka tygodni do zaleczenia zmian pooperacyjnych. W przeciwieństwie do niego Soft Lifting nie powoduje u pacjentów dyskomfortu wynikającego z bólu i leczenia. Efekty są natychmiastowe i tuż po zabiegu można normalnie funkcjonować. Ponadto Soft Lifting jest zdecydowanie bezpieczniejszym zabiegiem: ryzyko powstawania siniaków czy uszkodzenia nerwów i naczyń jest minimalne. I to bardzo ważne – miękki lifting daje efekt poprawy wyglądu z zachowaniem naturalnych kształtów.

Dla kogo jest zabieg?

Soft lifting dedykowany jest osobom z widocznymi zmarszczkami, oznakami starzenia się skóry i słabego jej nawilżenia. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Po zabiegu

Należy pamiętać, by przez co najmniej dwa tygodnie unikać słońca. Nie wolno również w tym czasie korzystać z solarium.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • okres karmienia
  • choroby autoimmunologiczne
  • zakażenia skóry
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroba nowotworowa

dr n.med.
Justyna Socha-Kaletka

Lunamed Medycyna Estetyczna
Tarnowskie Góry
ul. Sobieskiego 24

Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 09 - 20
Sb: Kontakt telefoniczny

+48 506 847 750
biuro@lunamed.pl

Kontakt