Wypełnianie zmarszczek


Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Stosujemy wypełniacze najlepszych producentów : Restylane, Emervel, Teosyal

 

emervel_range_668x402

Wypełniacze są produktami, które wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w obrębie tkanek i mogą być wstrzykiwane do skóry i tkanki podskórnej w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych twarzy. Uzasadnieniem ich stosowania jest fakt, że z wiekiem i wskutek oddziaływania promieniowania słonecznego, tkanki twarzy tracą swoją objętość czego następstwem jest tworzenie się fałdów, zmarszczek i nawisów skóry. Substancje te wstrzykuje się dokładnie w obrębie obszarów skóry dotkniętych zmarszczkami. Najnowocześniejsze wypełniacze powodują wystąpienie natychmiastowego efektu.

3wzk

Zabieg trwa około 20-30 minut. Pacjent opuszcza gabinet z wyraźnym efektem braku zmarszczki lub bruzdy.

Wygładzanie zmarszczek i fałdów skóry za pomocą wypełniaczy jest możliwe dzięki obecności w nich kwasu hialuronowego. Jest to naturalna substancja, obecna również w naszym organizmie. Zwiększa on objętość tkanki skórnej, nadając twarzy zdrowy i promienny wygląd. Należy do substancji wypełniających przestrzeń międzykomórkową skóry.
Jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego, wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę – działają jak “molekularna gąbka”. Wypełniacze zawierają stabilizowany kwas, który po iniekcji wiąże wodę i z reguły pozostaje w tkance na wiele miesięcy, w odróżnieniu od niestabilizowanego kwasu hialuronowego, którego trwałość nie przekracza kilku, kilkunastu dni.

Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Stosowane są one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkretnych okolic twarzy np. ust, kości policzkowych czy okolic oczu.

Dzięki istnieniu takiego wyboru można bardzo dobrze dopasować stosowany preparat do konkretnych potrzeb. Efekty działania utrzymują się z reguły przez okres od 8 do 12 miesięcy.

Kwas hialuronowy charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry. Efekty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie.

Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem EMLA, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry,
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Efekty:

Preparat jest całkowicie wchłaniany. Efekty utrzymują się 9-12 miesięcy i zależą m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Palenie papierosów, częste ekspozycje na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatów kwasu hialuronowego.

4wzk 5wzk

 

6wzk