Męska sprawa

Mężczyźni w gabinecie medycyny estetycznej. Nie tylko kobiety zainteresowane są zabiegami medycyny estetycznej. Wśród mężczyzn zainteresowanie to pojawiło się niedawno. Wcześniej omijali oni gabinety medycyny estetycznej szerokim łukiem. Sądzili, że prawdziwym mężczyznom nie wypada przesadnie dbać o siebie. Obecnie ich zainteresowanie w szybkim tempie rośnie. Mężczyźni korzystają chętnie z dobrodziejstw stomatologii estetycznej – leczą wady […]

Mężczyźni w gabinecie medycyny estetycznej.

Nie tylko kobiety zainteresowane są zabiegami medycyny estetycznej. Wśród mężczyzn zainteresowanie to pojawiło się niedawno. Wcześniej omijali oni gabinety medycyny estetycznej szerokim łukiem. Sądzili, że prawdziwym mężczyznom nie wypada przesadnie dbać o siebie. Obecnie ich zainteresowanie w szybkim tempie rośnie. Mężczyźni korzystają chętnie z dobrodziejstw stomatologii estetycznej – leczą wady zgryzu i  wybielają zęby.

W gabinecie medycyny estetycznej z kolei zainteresowani są redukcją nadpotliwości, usuwaniem depozytów tłuszczu, terapią łysienia, leczą rozstępy i blizny oraz coraz chętniej redukują zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia.

Szacuje się, że w Polsce grupa mężczyzn korzystających z zabiegów estetycznych u lekarzy to 15%. W moim gabinecie ilość Panów to około 10%, czyli co dziesiąty pacjent to mężczyzna. Głównie są to pacjenci w przedziale wiekowym 30-40 lat, aktywni zawodowo. Ale zdarzają się również pacjenci starsi z typowo męskimi zanikami tkanki tłuszczowej, tzw.lipodystrofią.  Dla nich ciekawym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia, czyli Radiesse/Facetem. (nomen omen :)). Mój gabinet i to całkiem niedawno odwiedził pacjent 82-letni, któremu przeszkadzała nadmierna potliwość pod pachami. Po wykluczeniu przeciwwskazań wykonałam u niego zabieg z użyciem toksyny botulinowej pod pachami. Efekt bardzo usatysfakcjonował pacjenta.

Mężczyźni, którzy odwiedzają gabinet medycyny estetycznej zawsze podkreślają, że zależy im na bardzo naturalnym efekcie. Zwykle oczekują jednego skutecznego zabiegu zamiast serii oraz chętnie korzystają ze znieczulenia w celu większego komfortu.

Nnajpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn.

Z myślą o mężczyznach przygotowałam szereg zabiegów medycyny estetycznej, by profesjonalnie zadbać o ich wygląd i dobre samopoczucie. Oto najpopularniejsze z nich:

Nadpotliwość pach lub czoła toksyną botulinową – polega na ich śródskórnym ostrzykiwaniu. Jest to sposób uważany obecnie za przynoszący najlepsze rezultaty i obarczony małym ryzykiem. Dodatkowo znieczulenie kremem znieczulającym niweluje prawie do zera dolegliwości bólowe.

Łysieniemezoterapia igłowa stosowana w terapii wypadania włosów hamuje ich wypadanie i przyspiesza wzrost nowych włosów oraz rewitalizuje i przywraca naturalną równowagę fizjologiczną skóry głowy, mieszków włosowych i gruczołów. okolicy skóry głowy niestety nie znieczula się wcześniej, stąd zabieg może nie należy do najprzyjemniejszych, ale trwa krótko, a efekty rekompensują doznane cierpienia 🙂

Radiesse – hydroksyapatyt wapnia jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uzyskał on aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA i jest uważany za bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek na twarzy, a u mężczyzn do usuwania zaników tkanki tłuszczowej w okolicy policzków. Ponadto zalicza się go do wypełniaczy utrzymujących się od roku do nawet dwóch lat w skórze pacjenta.

Botox  nie tylko dla biznesmenów – stosuje się go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Mechanizm działania polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Botox jest rozwiązaniem na zmarszczki mimiczne (czoła, lwiej zmarszczki, kurzych łapek, boków nosa itd.)

Mezoterapia i biorewitalizacja skóry twarzy – innowacyjna koncepcja Restylane Skinboosters głęboko nawilża i ujędrnia skórę na zewnątrz oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu od wewnątrz. zabieg jest całkowicie niebolesny,  użycie kaniulki eliminuje ryzyko powstawania siniaków i nie ma śladów po zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna (usuwanie lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej) – używa się w tym celu specjalnego preparatu, który ma za zadanie uszkodzenie komórek tłuszczowych,a następnie organizm sam wydala tłuszcz powstały z rozbitych komórek tłuszczowych. Zabieg wykonuje się tylko do redukowania lokalnych nagromadzeń tłuszczu, na przykład na brzuchu, podbródku, biodrach. Nie wykonuje się go u pacjentów ogólnie otyłych.

Bądźmy w kontakcie

Obserwuj fanpage strony. Bądź na bieżąco z nowymi wpisami.

Obserwuj