Regeneracja skóry po lecie: Jak przywrócić jej blask i zdrowy wygląd?

Regeneracja skóry po lecie: Jak przywrócić jej blask i zdrowy wygląd? Wakacje to czas relaksu i rozrywki na świeżym powietrzu, ale niestety, nasza skóra może ucierpieć pod wpływem działania słońca, wiatru i innych czynników atmosferycznych. Dlaczego więc po lecie często zauważamy pogorszenie stanu naszej skóry? Dowiedz się, jakie są typowe uszkodzenia skóry po okresie letnim […]

Regeneracja skóry po lecie: Jak przywrócić jej blask i zdrowy wygląd?

Wakacje to czas relaksu i rozrywki na świeżym powietrzu, ale niestety, nasza skóra może ucierpieć pod wpływem działania słońca, wiatru i innych czynników atmosferycznych. Dlaczego więc po lecie często zauważamy pogorszenie stanu naszej skóry? Dowiedz się, jakie są typowe uszkodzenia skóry po okresie letnim i jakie zabiegi mogą pomóc w jej regeneracji.

Po lecie dochodzi do pogorszenia stanu skóry z kilku głównych powodów:

Opalanie i promienie UV.

Podczas letnich miesięcy nasza skóra jest często narażona na intensywne promienie UVB i UVA. Te promienie mogą uszkodzić struktury skóry, w tym kolagen i elastynę, prowadząc do utraty elastyczności i jędrności. Uszkodzenie DNA komórek skóry może również zwiększyć ryzyko rozwoju zmarszczek i nowotworów skóry.

Wysuszenie spowodowane opalaniem się i wiatrem.

Letnie dni spędzone na plaży lub na wakacjach w górach mogą przynieść przyjemność, ale także spowodować znaczne odwodnienie skóry. Słońce w połączeniu z działaniem wiatru, mogą doprowadzić do utraty wilgoci i elastyczności skóry, pozostawiając ją suchą i szorstką.

Przebarwienia na twarzy i ciele.

Opalanie może również prowadzić do powstawania niechcianych przebarwień na skórze. Plamy słoneczne lub melasma są częstym problemem, zwłaszcza u osób o jasnej cerze. Po lecie może się zdarzyć, że nasza skóra staje się nierówna i pojawiają się ciemniejsze plamy.

Uszkodzenia posłoneczne warstw skóry – głównie elastaza posłoneczna.

Elastaza posłoneczna to enzym, który niszczy elastynę w skórze. W efekcie nasza skóra traci swoją sprężystość i jędrność. Po lecie, gdy nasza skóra była narażona na działanie promieni UV, może to być szczególnie widoczne.

Pogłębione zmarszczki mimiczne, głównie przy oczach, kurze łapki.

Zmarszczki mimiczne, szczególnie wokół oczu, kurze łapki, mogą ulec pogłębieniu podczas lata, gdy wielokrotnie mrużymy oczy i próbujemy zabezpieczyć je przed słońcem.

 

Wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na wygląd i zdrowie skóry po lecie. Dlatego ważne jest, aby po sezonie letnim zadbać o odpowiednią regenerację skóry i stosować odpowiednie produkty oraz zabiegi, które pomogą przywrócić jej blask i elastyczność.

regeneracja skóry po lecie - Lunamed

Proponowane zabiegi regenerujące skórę po lecie:

Mezoterapia mikroigłowa.

Skuteczna rewitalizacja i profilaktyka wierzchniej warstwy skóry. Zabiegi mezoterapii pomagają nawilżyć i odżywić skórę, poprawiając jej elastyczność oraz jakość, szczególnie skóry wysuszonej opalaniem i wiatrem.

Biostymulatory głównie na bazie kwasu hialuronowego i polinukleotydów.

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów idealnie wpisują się w potrzeby odbudowy skóry po intensywnym sezonie letnim, gdyż naturalnie odżywiają skórę i pobudzają do produkcji elastyny i kolagenu. Działają samo regenerująco na skórę. Szczególnie polecamy tu biostymulatory polinukleotydowe, które działają w trzech ważnych obszarach; liftingują skórę – dzięki produkcji elastyny i kolagenu, działają antyrakowo – eliminują wolne rodniki, nawilżają skórę – zatrzymują wodę w tkankach.

Laser frakcyjny tulowy i erbowo-szklany.

Zabiegi laserem przeznaczone na usuwanie przebarwień słonecznych i poprawę jakości skóry. Oddziaływanie lasera stymuluje fibroblasty do produkcji naprawczych włókien kolagenowych.

Iniekcje z toksyny botulinowej i wypełniaczy.

Doskonałe rozwiązanie na wygładzenie zmarszczek mimicznych, w tym kurzych łapek. Toksyna botulinowa (potocznie zwana botoksem) pozwoli też odpocząć mięśniom w zewnętrznych kącikach oczu, eksploatowanym intensywnym mrużeniem przed słońcem.  

 

Jeśli masz pytania dotyczące regeneracji skóry po lecie lub chcesz umówić się na konsultację, skontaktuj się z nami. Nasz zespół służy pomocą 🙂

Bądźmy w kontakcie

Obserwuj fanpage strony. Bądź na bieżąco z nowymi wpisami.

Obserwuj