Usta

Usta to atrybut kobiecej urody. Mogą być pełne, soczyste, nawilżone, duże, płaskie, małe, wąskie, suche, pomarszczone. Określeń na usta jest bardzo wiele. Aby usta były ładne i kształtne powinny mieć odpowiednie proporcje, tak zwany „złoty standard” w powiększaniu ust. Proporcja między górna a dolną warga powinna wynosić 1:1,618, czyli dolną warga powinna być zawsze trochę […]

Usta to atrybut kobiecej urody. Mogą być pełne, soczyste, nawilżone, duże, płaskie, małe, wąskie, suche, pomarszczone. Określeń na usta jest bardzo wiele.

Aby usta były ładne i kształtne powinny mieć odpowiednie proporcje, tak zwany „złoty standard” w powiększaniu ust. Proporcja między górna a dolną warga powinna wynosić 1:1,618, czyli dolną warga powinna być zawsze trochę większa od górnej. Jeśli te proporcje będą zachowane usta będą postrzegane jako bardziej atrakcyjne.

Zabieg modelowania i powiększania ust

Zabieg modelowania i powiększania ust jest niewątpliwie najczęstszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Umożliwia osiągnięcie spektakularnych efektów w zakresie:

  • Powiększone i pełne usta
  • Bardziej i intensywny kolor czerwieni wargowej
  • Podkreślony łuk Kupidyna (cupid bow)
  • Wyrównana asymetria warg
  • Nawilżone usta
  • Rewitalizacja i wygładzenie ust

Powiększone i pełne usta

Czym jest zabieg powiększania modelowania ust?

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem , podczas którego w czerwień wargową podawany jest preparat usieciowanego kwasu hialuronowego. Czasami kwas hialuronowy podawany jest dodatkowo w obszar wokół czerwieni wargowej, czyli do części biały w celu zniwelowania zmarszczek palacza oraz uniesienia opadających kącików ust. Kwas hialuronowy jest polisacharydem, występującym naturalnie w naszym organizmie. Dzięki temu, ze jest on obojętny dla układu immunologicznego to jest bezpieczny dla naszego organizmu.

Czy jakość kwasu hialuronowego podawanego do ust ma znaczenie?

Jakość ma ogromne znaczenie. Usieciowany kwas hialuronowy powinien być renomowanych firm, które inwestują duże pieniądze w badania i innowacje i dokładają wszelkich starań, by kwas hialuronowy był o najwyższej czystości i jakości. Wówczas wypełniacz dobrze zintegruje się z tkankami. Usta, które są bardzo mimicznym obszarem będą naturalne, nie tylko na zdjęciach, ale również w ruchu, w trakcie mówienia, uśmiechu. Stawiam absolutną wagę na jakość kwasu hialuronowego do wypełnienia ust, bo to zapewnia bezpieczeństwo.

Russian Lips

Jakie są trendy w kształtach powiększonych ust?

Moda ewoluuje w kierunku powiększenia górnej wargi. Takie proporcje, gdzie wielkość górnej i dolnej wargi są takie same, lub nawet górna warga jest nieco większa od dolnej nazywane są ustami rosyjskimi lub Russian lips. W technice tej wykonuje się wiele linijnych prostopadłych nakłuć od granicy czerwieni wargowej w kierunku do śluzówki, podczas których wstrzykuje się minimalne objętości kwasu hialuronowego. Dzięki tej technice powiększania ust usta są powiększone jednolicie, czerwień wargowa zdecydowanie wywinięta. Zaraz po zabiegu efekt powiększenia jest zdecydowanie większy. Po wygojenia usta metoda rosyjska zmniejsza się o ponad polowe.

Technika Russian lips zwana jest również technika ust „na płasko”. Ważne przy technice na płasko, ale również przy każdej i niej technice powiększania ust jest, aby preparat kwasu hialuronowego nie przedostał się poza obszar czerwieni wargowej, czyli do części białej ust, bo to powoduje powstanie nieestetycznego kaczego dzióbka.

Pomimo wielu trendów, każde powiększenie ust należy dostosować do urody pacjentki, do naturalnego kształtu i cech anatomicznych danych przed naturę.

Różnica między powiększaniem ust a modelowaniem ust

Powiększanie ust polega na podaniu kwasu hialuronowego w celu zwiększenia wielkości, objętości ust. Usta po takim zabiegu będą większe, ale będą miały zachowany swój naturalny kształt.
Modelowanie ust polega na takim sposobie podania kwasu hialuronowego, aby zmienić ich kształt, wyrównać asymetrię między wargą górną i dolną lub asymetrię między prawą i lewą stroną ust. Jeśli usta są zbyt płaskie, modelowanie sprawi że będą bardziej pełne. Jeśli usta nie mają prawidłowych elementów ust, zabieg modelowania utworzy łuk kupidyna, rynienkę, uniesie kąciki ust.

Powiększanie ust – ile razy można powiększać usta?

Początkowo, gdy usta są małe i wąskie, dla uzyskaniu naturalnego i estetycznego efektu powiększenia ust, zabieg powinien być wykonywany etapowo, w czasie 2 lub nawet 3 sesji powiększenia ust. Każdy zabieg powiększenia ust oprócz podania wypełniacza powoduje zwiększenie produkcji kolagenu. Czyli kwas hialuronowy po okresie kilku miesięcy, zazwyczaj między 6 a 9 miesięcy w zależności od stopnia usieciowania kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmuje kolagen. Po pierwszym zabiegu taki efekt jest jeszcze słaby i rzeczywiście utrzymywanie się kwasu hialuronowego w ustach jest krótkie. Z każdym kolejnym zabiegiem, pod wpływem podania wypełniacza i pod wpływem nakłuć efekty utrzymują się dłużej, a miejsce kwasu hialuronowego zajmuje kolagen.

Ust nie można powiększać w nieskończoność. Usta mają swoją pojemność. I dlatego, żeby w przyszłości nie przypominały typowe „glonojady” czy „pontony” potrzebny jest umiar. Zarówno ze strony pacjentki jaki lekarza. Lekarz- powinien umieć powiedzieć dość, stop, jeśli uzna, że kolejne podanie wypełniacza sprawi, że usta przestaną wyglądać naturalnie. Pacjentka- powinna zaufać lekarzowi i słuchać. Jeśli lekarz odmawia wykonania zabiegu, nie powinna zmieniać gabinetu, tylko zaufać doświadczeniu i wiedzy lekarza wykonującego zabieg.

Jak zachowują się usta po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust usta mogą być obrzęknięte. Wielkość obrzęku uzależniona jest od techniki podania. Bywa bardzo duży w przypadku metody rosyjskiej, lub czasem niezauważalny przy innych technika h modelowania ust.

Po zabiegu mogą pojawić się siniaki. Zarówno obrzęk jak i siniaczki utrzymują się do tygodnia. Dobrze działa zastosowanie zimnych okładów, tak zwanych cold packów.
Po zabiegu usta są bardziej tkliwe u bardziej wrażliwych pacjentek. Na końcowy efekt należy poczekać do około 7 dni po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się nie palenia papierosów, picia alkoholu, czy wysiłku fizycznego. Raczej nie pic gorących napojów i nie wkładać do ust gorących rzeczy. Również bezpośrednio po zabiegu nie należy dotykać ust, by nie wprowadzić zakażenia oraz nie korzystać z publicznych sztućców np w restauracji. Ważne, żeby po zabiegu pić więcej wody, który zwiąże cząsteczki kwasu hialuronowego.

Zabieg powiększania ust

Bądźmy w kontakcie

Obserwuj fanpage strony. Bądź na bieżąco z nowymi wpisami.

Obserwuj