Czoło, zmarszczki czoła, lwia zmarszczka

Rozwiązania Medycyny Estetycznej i polecane zabiegi w LUNAMED

czoło
Zmarszczki na czole to linie i specyficzne zagłębienia na powierzchni skóry, które powstają w wyniku zmian we włóknach kolagenowych i elastynowych skóry na przestrzeni lat. Zmarszczki nieuchronnie pojawiają się u każdego człowiek wraz z mijającymi latami, a na ich powstawanie mają też wpływ czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. To również jedne z najwcześniej pojawiających się zmarszczek. Oraz te, na które medycyna estetyczna ma rozwiązania dające świetne efekty odmładzające.

Zmarszczki czoła, to przeważnie zmarszczki mimiczne, takie jak;

– poziome linie, zmarszczki pogłębiające się w wyniku marszczenia czoła, unoszenia brwi i oczu,
– tzw. lwia zmarszczka (nazywana też lwią bruzdą lub zmarszczką gniewu), zmarszczka lub zmarszczki powstające przy marszczeniu i przymrużaniu brwi, skupianiu lub gniewnym grymasie.

Zmarszczki mimiczne czoła

Na ich powstawanie mają mają wpływ genetyka, czyli cechy dziedziczne, ekspresja mimiki twarzy oraz czynniki zewnętrzne (tryb życia, dieta, stres, ekspozycja na słońce, tytoń i alkohol)
Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, napięcie i po prostu się starzeje, niemniej w przypadku zmarszczek czoła mamy spore możliwości w opóźnianiu tego procesu lub jego korekty.

Lwia zmarszczka i zmarszczki czoła – jak się pozbyć?

Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i rekomendowany zabieg – botoks. Toksyna botulinowa (botoks) powoduje wygładzenie skóry i eliminuje nadmierną ruchliwość mięśni mimicznych, dzięki czemu zmarszczki przestają być widoczne i nie pogłębiają się.
Zabieg wykonany prawidłowo przez lekarza specjalistę jest całkowicie bezpieczny i daje bardzo satysfakcjonujące natychmiastowe efekty.

Polecane zabiegi:

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę