Kurze łapki

Rozwiązania Medycyny Estetycznej i polecane zabiegi w LUNAMED na okolice skroni

rozwiązania na skronie, kurze łapki
Kurze łapki to zmarszczki mimiczne po zewnętrznej stronie oczu powstające przy uśmiechaniu się i przymrużaniu oczu. Starzenie się okolicy skroniowej, zapadanie się skroni czy zmarszczki i zagłębienia, pojawiają się wraz z wiekiem, kiedy skóra staje się coraz mniej elastyczna i nawilżona. Ich intensywność w pojawianiu się zależy od cech dziedzicznych, ale też wpływów zewnętrznych.

Kurze łapki wokół oczu co na nie wpływa?

Na ich powstawanie wpływają uwarunkowania dziedziczne, ekspresyjna mimika twarzy oraz czynniki zewnętrzne (tryb życia, dieta, stres, ekspozycja na słońce, tytoń i alkohol)
Skóra wraz z wiekiem traci kolagen i elastynę, czyli substancje odpowiadające za jej właściwe odżywienie i elastyczność, co jest naturalnym procesem. Niemniej w przypadku zmarszczek mimicznych posiadamy sposoby pomagające w opóźnianiu tego procesu i jego korekty.

Kurze łapki – zapobieganie i opóźnianie powstawania

Tzw. domowe sposoby na kurze łapki to po pierwsze odpowiednia profilaktyka, która pomoże opóźnić i spowolnić procesy ich powstawania. Przewidujemy tu zatem unikanie nadmiernego opalania i stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (od okularów po kremy i filtry), aby chronić skórę przed działaniem UV oraz zapobiegać niepotrzebnemu mrużeniu oczu. Unikanie używek, ponieważ wysuszają skórę i wpływają kancerogennie. Następnie powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, zdrową dietę i nawodnienie. A także pamiętać o dobrym śnie i unikaniu przewlekłego stresu.

Kurze łapki – jak się pozbyć?

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą. W przypadku kurzych łapek rekomendowane są zabiegi botoksem. Toksyna botulinowa (botoks) powoduje wygładzenie skóry i niweluje nadmierną ruchliwość mięśni mimicznych, dzięki czemu zmarszczki stają się niewidoczne i nie pogłębiają się.
Zabieg botoksu na kurze łapki wykonany prawidłowo przez lekarza specjalistę jest bezpieczny i przekłada się na natychmiastowe, bardzo satysfakcjonujące efekty.

Polecane zabiegi:

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę