Zmarszczki i bruzdy

Zmarszczki palacza, rowek policzkowo – jarzmowy, bruzda nosowo - wargowa. Rozwiązania Medycyny Estetycznej i polecane zabiegi w LUNAMED na okolice nosa.

nos
Uwidaczniające się zmarszczki to typowy objaw upływającego czasu, ale także niekoniecznie zdrowego trybu życia. Używki, nieodpowiednia dieta, nadmierna ekspozycja na promieniowanie uv, stres itp czynniki mogą wpływać na pojawienie się charakterystycznych zmarszczek, czy bruzd wcześniej niż byśmy tego chcieli. Na szczęście, również dla takich problemów, medycyna estetyczna proponuje satysfakcjonujące rozwiązania rewitalizujące.

Zmarszczki palacza

Tzw. zmarszczki palacza to pionowe linie, które uwidaczniają się wokół ust, szczególnie na górnej wardze. Bywają wynikiem palenia papierosów, ale ich powstawanie jest związane z wiekiem i charakterystyką mimiczną mięśnia okrężnego ust, kiedy nadmiernie aktywizuje się przy spinaniu ust. Na ich pojawianie się wpływ mają również uwarunkowania genetyczne, odwodnienie skóry i inne czynniki. Najważniejsze, że medycyna estetyczna jest w stanie skutecznie pomóc w niwelacji zmarszczek palacza.

Rowek policzkowo – jarzmowy

To charakterystyczne zmarszczki, które pojawiają się na twarzy i tworzą linie, (bruzdy) biegnące od końca nosa do kącików ust. Na ich pojawianie się ma wpływ wiek, odżywienie skóry oraz genetyka i mimika. Niezależnie od przyczyn ich powstawania, możliwe są metody ich wygładzania i niwelowania.

Bruzda nosowo – wargowa

Bruzda nosowo – wargowa to charakterystyczne ukształtowanie skóry na górnej wardze, łączące usta z nosem. Medycyna estetyczna daje możliwości nieinwazyjnej korekty kształtu i poprawy wyglądu bruzdy nosowo-wargowej.Zabieg botoksu na kurze łapki wykonany prawidłowo przez lekarza specjalistę jest bezpieczny i przekłada się na natychmiastowe, bardzo satysfakcjonujące efekty.

Zmarszczki na twarzy i bruzdy – jak się pozbyć?

W medycynie estetycznej istnieje szereg możliwości niwelacji zmarszczek oraz przeprowadzenia tzw. liftingu. Zależnie od rodzaju zmarszczek oraz rejonu ich występowania, lekarz specjalista dobiera odpowiednie zabiegi. Zapraszamy do gabinetu Lunamed na profesjonalną konsultację oraz leczenie.

Polecane zabiegi:

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę