menu
PL DE
Kontakt Blog

Botox / Azzalure

W medycynie estetycznej botoks podawany jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych.

Stosuje się go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Mechanizm działania polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry.

Wskazania

Botoks przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. Kiedy marszczymy brwi, śmiejemy się, następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie. Z czasem te linie pogłębiają się i pozostają na stałe. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania

  • Choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mieśniowego (miastenia)
  • Stosowanie leków powodujacych rozluźnienie mięśni
  • Uczulenie na albuminę ludzką
  • Miejscowe infekcje skóry
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek

  • „Lwia” zmarszczka (międzybrwiowa)
  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • „Kurze łapki” przy oczach
  • Inne – na nosie, wokół ust, na brodzie, bruksizm

Czy botulina jest tylko dla kobiet?

Botoks jest skuteczny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W praktyce mężczyźni coraz częściej decydują się na leczenie, by wyglądać młodziej. Szczególnie zmarszczka pionowa na czole (lwia bruzda) daje zmęczony i zmartwiony wyraz twarzy. Dlatego wielu biznesmenów i negocjatorów decyduje się na ten zabieg, który daje im świeżość wyglądu i zwiększa przystępność np. w negocjacjach.

Postępowanie po zabiegu

– Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć.
– W ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów) i nie kłaść się.
– Przez okres kilku dni po zabiegu nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Efekty

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka stosowana w celach estetycznych jest całkowicie bezpieczna i dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Powtórzenie zabiegu zalecane jest nie wcześniej jak po 3 miesiącach.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Powtarzanie zabiegów

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają.

dr n.med. Justyna Socha-Kaletka

Lunamed Medycyna Estetyczna
Tarnowskie Góry
ul. Sobieskiego 24

Godziny otwarcia:
Pn: 08 - 13
Wt: 13 - 20
Śr: Zamknięte
Czw: 13 - 20
Pt: 09 - 20
Sb: Wybrane soboty, tylko po umówieniu telefonicznym

+48 506 847 750
biuro@lunamed.pl

Kontakt