Hialuronidaza

Hialuronidaza to zabieg służący do poprawy nieprawidłowości po kwasie hialuronowym w obszarze ust, w obszarze doliny łez lub z innych miejsc ze względów estetycznych.

Hialuronidaza
W moim gabinecie używam hialuronidazy do korygowania kształtu ust i do usuwania rezultatów źle wykonanych zabiegów kwasem hialuronowym w innych salonach, głównie przez osoby nieuprawnione do iniekcji kwasu hialuronowego w ludzkie tkanki.

Czym jest hialuronidaza?

Hialuronidaza to enzym z klasy hydrolaz depolimeryzujący kwas hialuronowy. Można powiedzieć, że jest to substancja odwracająca działanie kwasu hialuronowego. Służy do rozpuszczenia nieprawidłowo podanego kwasu hialuronowego, przemigrowanego do innych niechcianych miejsc oraz do usuwania jego nadmiaru. Najczęściej używana jest Hialuronidaza do leczenia powikłań w obszarze ust, w obszarze doliny łez lub z innych miejsc ze względów estetycznych.

Przebieg zabiegu

Po wcześniejszym znieczuleniu pacjentki i wykonaniu próby uczuleniowej na hialuronidaze podaję preparat w miejsca, z których pragniemy usunąć kwas hialuronowy. Bezpośrednio po zabiegu obszar poddany działaniu hialuronidazy jest intensywnie obrzęknięty i zaczerwieniony.

Efekty po zabiegu

Efekt widoczny jest od razu po zabiegu i narasta w ciągu kolejnych kilku do kilkunastu godzin. Hialuronidaza utrzymuje się w organizmie do 72 godzin od podania, a potem ulega samoczynnemu usunięciu. Ponowny zabieg w tej samej okolicy może być wykonany po około miesiącu od podania hialuronidazy. Czasami są sytuacje, kiedy podanie hialuronidazy następuje z przyczyn zdrowotnych, a nie estetycznych. Wówczas liczą się pierwsze godziny, żeby wdrożyć leczenie.

Przeciwwskazania

  • Silna alergia na jad owadów błonkoskrzydłych
  • Nierealne oczekiwania wobec efektu zabiegu

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę