Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest idealny do wypełnienia i usuwania zmarszczek. Wypełniacze kwasu hialuronowego HA charakteryzują się doskonałą tolerancją, całkowicie integrują się z tkankami skóry. Efekty odmładzające zabiegu kwasem​ hialuronowym są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie.

Kwas hialuronowy - zabiegi odmładzające​ kwasem​ hialuronowym
Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Stosowane są one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkretnych okolic twarzy np. ust, policzków czy okolic oczu. Dzięki istnieniu takiego wyboru można bardzo dobrze dopasować stosowany preparat do konkretnych potrzeb. Efekty zabiegu odmładzającego kwasem​ hialuronowym utrzymują się z reguły przez okres od 9 do 12 miesięcy. Zapraszamy mieszkańców Tarnowskich Gór i całego Śląska do kliniki medycyny estetycznej Lunamed na profesjonalne zabiegi odmładzające kwasem hialuronowym.

Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Wygładzanie zmarszczek i bruzd oraz modelowanie ust kwasem hialuronowym to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów odmładzających medycyny estetycznej. Zabieg wygładzania zmarszczek i bruzd pozwala na przywrócenie skórze utraconej objętości i sprężystości, przywracając jej młodość.

Zobacz, jak wygląda prawidłowo przeprowadzony zabieg delikatnej korekcji wielkości i kształtu ust oraz owalu twarzy kwasem hialuronowym w klinice medycyny estetycznej Lunamed.

Zobacz film

Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w Lunamed Tarnowskie Góry Śląsk

Czym jest kwas hialuronowy i jak pomaga w likwidacji zmarszczek?

Zabiegi odmładzające, polegające na wygładzeniu i usunięciu zmarszczek i bruzd za pomocą wypełniaczy są możliwe dzięki obecności w nich kwasu hialuronowego. Jest to naturalna substancja, obecna również w naszym organizmie. Zwiększa on objętość tkanki skórnej, nadając twarzy zdrowy i promienny wygląd. Kwas hialuronowy należy do substancji wypełniających przestrzeń międzykomórkową skóry. Kwas hialuronowy to substancja nazywana „eliksirem młodości”, ponieważ stosuje się go do wykonywania skutecznych i bezpiecznych zabiegów wygładzających i usuwających zmarszczki, czyli odmładzających skórę.

Wskazania do zabiegu odmładzającego kwasem hialuronowym

 • Zmarszczki nosowo-wargowe
 • Linie marionetki
 • Powiększanie ust
 • Opadające kąciki ust
 • Ubytki objętości na policzkach
 • Ubytki na skroniach
 • Korekcja nosa
 • Zmarszczki wokół ust
 • Zmarszczki wokół oczu

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Przed zabiegiem odmładzającym z użyciem kwasu hialuronowego miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem EMLA, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty.

Sam zabieg odmładzający z użyciem kwasu hialuronowego trwa zazwyczaj do 30 minut, a efekty zabiegu można obejrzeć natychmiast w lusterku.

Zabiegi z kwasem hialuronowym nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Efekty odmładzające kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy stosuje się do wykonywania zabiegów odmładzających, usuwania zmarszczek o różnej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkretnych okolic twarzy np. ust, policzków czy okolic oczu. Preparat z kwasem hiauloronowym jest całkowicie wchłaniany. Efekty odmładzające zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego utrzymują się od 9 do 12 miesięcy i zależą m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Palenie papierosów, częste ekspozycje na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatów kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego

Zabiegi odmładzające kwasem hialuronowym są bezpieczne, istnieją jednak pewne określone przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego:

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe w trakcie terapii (o okresie rozpoczęcia zabiegów po okresie choroby decyduje lekarz)
 • Aktywne stany zapalne w obrębie przeprowadzenia zabiegu – opryszczka, trądzik, infekcje, rany
 • Nierealne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Efekty przed i po zabiegu odmładzającego z użyciem kwasu hialuronowego

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę