Laser frakcyjny Katowice

Nowoczesne zabiegi nieablacyjnym Laserem frakcyjnym tulowym i erbowo-szklanym dla leczenia powierzchownych warstw skóry i uszkodzeń słonecznych. Laser na przebarwienia Katowice.

Multifrax Laser
Laser frakcyjny oddziałuje na fibroplasty stymulując je do produkcji włókien kolagenowych, dzięki czemu uzyskujemy poprawę wyglądu skóry, poprawę jej jakości i kolorytu, niwelację przebarwień, zmarszczek czy rozstępów.

Laser frakcyjny Katowice – dziękujemy za zaufanie i odwiedziny Lunamed w Tarnowskich Górach

Cieszymy się zaufaniem Pacjentek i Pacjentów nie tylko z naszego rodzimego miasta. Często odwiedzają nas osoby z różnych stron województwa. Poniżej przedstawiamy jedną z historii pomocy w konkretnym przypadku.

Do kliniki LUNAMED zgłosiła się Pani Zosia z Katowic z silnymi przebarwieniami po lecie. Przebarwienia na twarzy pochodziły ze zbyt intensywnego opalania i Pacjentka szukała skutecznego sposobu na ich niwelację. Na pierwszym spotkaniu, Dr Julia zaproponowała terapię laserem frakcyjnym Multifrax. Zabieg został wykonany tego samego dnia, dzięki czemu konsultacja weszła w cenę zabiegu. Zaplanowane zostały cztery sesje w odstępach czterotygodniowych, a już po drugim spotkaniu, Pacjentka zauważyła zdecydowane zmniejszenie widoczności przebarwień.

Zabieg polecany jeżeli szukasz: laser frakcyjny Katowice, laser tulowy, laser na przebarwienia Katowice, laserowe usuwanie przebarwień Katowice.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym?

Pierwszym etapem jest jak zwykle wywiad medyczny z Pacjentem w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. Następnie przeprowadzany jest właściwy zabieg, w którym najpierw wykonujemy demakijaż i oczyszczenie skóry, po czym aplikowane jest znieczulenie w postaci specjalnego kremu. Po takim przygotowaniu następuje sesja oddziaływania laserem. Laser jest przykładany w miejsca przebarwień i zmian skórnych. Lekarz dobiera odpowiednią moc i długość fal lasera do obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Czas trwania sesji zabiegowej wynosi ok 15-45 minut i zależy od obszaru działania. 

W dniu zabiegu możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia i niewielkiego obrzęku skóry, które ustępują zazwyczaj po 1-2 dniach. Warto zaznaczyć, że sama procedura nie wymaga wyłączenia się z codziennego trybu życia. Niemniej jednak, po zabiegu może dojść do pewnego pogorszenia wyglądu skóry, z początkowym przyciemnieniem przebarwień, a następnie stopniowym złuszczaniem się. Po upływie 2 godzin od zakończenia zabiegu można użyć makijażu.

Laser frakcyjny na co pomaga?

 • odmładzanie skóry (twarz, szyja, dekolt, dłonie)
 • odnowa skóry uszkodzonej przez opalanie
 • wyrównanie kolorytu
 • redukcja przebarwień (melazma)
 • korekta owalu twarzy
 • usuwanie zmarszczek okolicy oczu
 • poprawa gęstości i jędrności skóry na obszarze całego ciała
 • zwiększenie napięcia skóry brzucha (np. po porodzie)
 • niwelacja blizn potrądzikowych
 • redukcja blizn pourazowych i pooparzeniowych
 • niwelacja rozstępów
 • zmniejszenie rozszerzonych porów

Innym polecanym zabiegiem m.in. na przebarwienia lub zmiany trądzikowe jest terapia światłem led Katowice.

Czy zabieg laserem frakcyjnym boli?

W miejscach oddziaływania lasera na skórze odczuwalne jest delikatne ciepło. Zabieg jest komfortowy i generalnie nie wymaga znieczulenia, niemniej w gabinecie Lunamed, dla maksymalnego relaksu Pacjentów stosujemy lekkie znieczulenie w kremie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu laserem frakcyjnym, potocznie nazywanym multifrax, ewentualne zaczerwienienia, które mogą wystąpić u niektórych pacjentów, ustępują maksymalnie w ciągu 2-3 dni po zabiegu.
Po zabiegu rekomenduje się używanie preparatów przyspieszających regenerację skóry, przy czym nie zalecane jest stosowanie kremów z retinolem, ze sterydami oraz stosowania produktów fotouczulających jak np. dziurawiec. Po zabiegu nie zalecane jest również pływanie, gorące kąpiele czy ekspozycja na intensywne słońce.

Laser frakcyjny Katowice – zapraszamy na zabieg – kameralna atmosfera w Lunamed

Szukasz profesjonalnej pomocy doświadczonego lekarza medycyny estetycznej? W Lunamed oferujemy kameralną atmosferę, pełną zrozumienia i opieki.  Skontaktuj się z nami. Zabiegi nowoczesnym laserem frakcyjnym to doskonała propozycja na wiele niedoskonałości skórnych. 

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę