Przy wiotkiej, pozbawionej blasku skórze, pokrytej drobnymi zmarszczkami. Skuteczna rewitalizacja skóry.
Mezoterapię igłową stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Po serii zabiegów mezoterapii skóra jest rozświetlona, poprawia się jej napięcie i jędrność, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu.
Intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2-3 tygodnie, następnie 1 zabieg przypominający co 3 miesiące.
Zabiegi mezoterapii igłowej wykonuje się głównie w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, grzbietu dłoni.
Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co około 14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Szczególnie polecany jest zabieg przed planowanym nasłoneczniem oraz po w celu nawodnienia, nawilżenia wysuszonej opalaniem skóry.
Ból podczas wstrzyknięć – można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego (np. kremu EMLA)
Siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).
W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem. Zawsze można zatuszować siniaki korektorem.
– 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę.
– Bezpośrednio przed zabiegiem skórę lekarz znieczula skórę kremem o działaniu znieczulającym (np. EMLA)
– W dniu zabiegu najlepiej zrezygnować z makijażu w miejscu injekcji.
Metoda naturalna, niechirurgiczna.
Długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.
Metoda znana i stosowana w Europie od wielu lat.
– alergia
– ciąża
– cukrzyca (niewyrównana)
– stany zapalne na skórze, opryszczka
– choroba nowotworowa
– stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Składnik ten przyczynia się przede wszystkim do regeneracji skóry, dzięki czemu redukuje objawy związane z fotostarzeniem, zwiotczeniem czy przesuszeniem. Jego zastosowanie przywraca również właściwe napięcie mięśni mimicznych twarzy oraz tonusu mięśnia szerokiego szyi. Kolagen świetnie sprawdza się także w terapii blizn, w tym po usuwaniu znamion czy inwazyjnych zabiegach estetycznych. Z powodzeniem redukuje on również lokalną tkankę tłuszczową, dzięki czemu pozwala na zniwelowanie podwójnego podbródka czy charakterystycznych „chomików”, poprawiając tym samym owal twarzy. Zabieg z jego wykorzystaniem stosowany jest też do spłycania zmarszczek, w tym bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, „kurzych łapek”, „brody brukowanej” czy „lwiej zmarszczki”. Za jego pomocą można również złagodzić objawy bruksizmu.
W mezoterapii największą efektywność zapewni kolagen w formie tropokolagenu. Ma on postać złożonego biopolimeru, który jest zbudowany z łącznie trzech cząsteczek kolagenu. Funkcjonuje on jako podstawowy element strukturalny grubszych włókien kolagenowych, a za jego syntetyzowanie w tkance łącznej odpowiadają fibroblasty. Naturalna produkcja tego składnika znacząco maleje z wiekiem. Jego ubytek po 25. roku życia wynosi nawet 1,5 proc. w skali roku, co objawia się zaburzeniem owalu twarzy, występowaniem zmarszczek oraz utratą elastyczności i jędrności skóry. Tropokolagen wykorzystywany w mezoterapii, powinien być odpowiednio dobrany, aby jak najefektywniej wesprzeć spowalniający z wiekiem proces produkcji kolagenu przez nasz organizm.
Zabieg opiera się na stymulowaniu aktywności fibroblastów, celem wzrostu naturalnej produkcji włókien kolagenowych. Procedura ta polega na podaniu do skóry specjalnego preparatu, który poza substancją czynną – kolagenem, zawiera też specjalnie dobraną mieszankę witamin i składników odżywczych, wspierająca działanie kolagenu i przyspieszająca jego efekty. Sam zabieg tropokolagenem jest małoinwazyjny i trwa zwykle 10-30 minut. W przypadku bardziej wrażliwych pacjentek, na czas procedury stosuje się znieczulenie miejscowe, polegające na nałożeniu na skórę znieczulającego kremu, co sprawia, że zabieg staje się bardziej komfortowy. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą śródskórnie, a wykorzystywane mikrocząsteczki, pozostają w pełni zgodne z kolagenem naturalnie obecnym w naszej skórze, dlatego też zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych działań niepożądanych.
Częstotliwość zabiegów – co 7-10 dni. Od 6 do 10 zabiegów na daną okolicę.
Nowe włókna kolagenowe, powstałe podczas zabiegu, są regularne i równoległe, dzięki czemu przyczyniają się do uniesienia zwiotczałych fragmentów skóry i wygładzają zmarszczki. Owal twarzy ulega poprawie, co zapewnia efekt liftingu bez wykorzystania skalpela. W efekcie cera staje się zdrowa, promienna i odmłodzona. Mezoterapia tropokolagenowa z wykorzystaniem kolagenu stanowi też zabezpieczenie przed działaniem wolnych rodników, które uszkadzają włókna skóry. Nasza cera jest wciąż narażona na kontakt z nimi pod wpływem oddziaływania promieni UV, ekspozycji na zanieczyszczenia, nadmiernego stresu, złej diety czy stosowania używek, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich procedur, które pomogą zabezpieczyć skórę przed ich destrukcyjnym działaniem.
Zabiegi kolagenowe na ciało są sposobem na przywrócenie skórze naturalnej elastyczności i jędrności, których utrata wynika z ubytku włókien kolagenowych i elastynowych. Z wiekiem ich produkcja spada, co prowadzi do występowania niekorzystnych objawów starzenia się. Najbardziej efektywną procedurą z wykorzystaniem kolagenu jest mezoterapia igłowa, która odbywa się poprzez wykonywanie serii nakłuć cienkimi igłami oraz pozostawienie w tych miejscach odpowiedniej ilości preparatu. Najbardziej efektywną forma tego depozytu jest tropokolagen, jako podstawowa jednostka budulcowa dojrzałego włókna kolagenowego, powstającego procesie neosyntezy, za który odpowiedzialne są komórki zwane fibroblastami.
Kolagen przyczynia się przede wszystkim do regeneracji skóry poprzez wyeliminowanie objawów związanych z wiekiem i fotostarzeniem, takich jak zwiotczenie, przesuszenie, utrata gęstości. Zabieg z jego wykorzystaniem może również wspomóc redukcję miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Dotyczy to np. fałd pod biustem, wokół pępka, po zewnętrznej stronie ud czy nad kolanami, a także charakterystycznych „bryczesów” i „pelikanów”. Kolagen używany jest też w terapii rozstępów, występujących u młodzieży w okresie wzrostu, będących następstwem zmian hormonalnych, spowodowanych wzrostem masy mięśniowej czy zmianą masy ciała, zarówno tych, znajdujących się w fazie zapalnej, jak i zanikowej. Zabieg może posłużyć do spłycania zmarszczek między piersiami, a także redukowania blizn po laseroterapii, operacjach czy usuwaniu znamion. Kolagen wykorzystuje się też do eliminowania cellulitu na udach czy ramionach.
Mezoterapia tropokolagenowa bazuje na podaniu do skóry preparatu z substancją aktywną – kolagenem typu I w formie tropokolagenu, który jest wspierany dodatkowymi składnikami witaminowymi i odżywczymi. Iniekcja odbywa się za pomocą cienkich igieł, wprowadzanych do „problematycznego” obszaru. Zabieg jest małoinwazyjny, prosty; trwa zaledwie 10-30 minut. Nie wymaga również od pacjenta żadnego, specjalnego przygotowania, tak jak wiele innych zabiegów medycyny estetycznej. Dla poprawy komfortu bardziej wrażliwych na ból pacjentek, zabieg tropokolagenem można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, po zastosowaniu odpowiedniego kremu o działaniu przeciwbólowym w obszarze skóry poddawanej zabiegowi. Mikrocząsteczki wstrzykiwane razem z preparatem, pozostają w pełni zgodne z naturalnie występującym w skórze kolagenem. Zabieg można wykonać na różnych obszarach ciała. Aplikacja kolagenu stymuluje aktywność fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. W procesie tym następuje poprawa objętości skóry, zoptymalizowanie jej napięcia, uniesienie jej zwiotczałych fragmentów, wygładzenie bruzd oraz zachowanie nawilżenia. Nowe włókna kolagenowe są regularne i równoległe, co w przypadku zabiegu wykonywanego na twarz zapewnia efekt liftingu bez skalpela. Mezoterapia stanowi też zabezpieczenie przed działaniem wolnych rodników, które uszkadzają strukturę tkanek.
Częstotliwość zabiegów – co 7-10 dni. Od 6 do 10 zabiegów na daną okolicę.
Zabiegi z kolagenem do ciała pozwalają na kompleksowe odmłodzenie skóry, opóźnienie procesów starzenia i poprawę wyglądu zewnętrznego poprzez wykorzystanie w pełni naturalnych składników budulcowych. Tego rodzaju procedury są też sposobem na zredukowanie niekorzystnych zmian, które występują na skutek chorób metabolicznych. Sam kolagen wspiera efektywność innych substancji i preparatów, takich jak mieszanki witamin i minerałów, kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa. Zabiegi z jego wykorzystaniem mogą być powtarzane z dużą częstotliwością, a pierwsze, widoczne rezultaty przynoszą już po paru sesjach. Mezoterapia jest w pełni bezpieczna i wiąże się z krótką regeneracją, a dyskomfort występujący po podaniu iniekcji, nie jest specjalnie odczuwalny i bardzo szybko mija.
Zabiegi Mezoterapii igłowej to popularna, skuteczna i nieinwazyjna metoda poprawy kondycji skóry, nawilżenia oraz wygładzenia skóry. Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na profesjonalne zabiegi mieszkańców z całego Śląska, w szczególności z; Tarnowskie Góry, Bytom, Gliwice, Katowice, Chorzów, Zabrze, Lubliniec i innych okolicznych miejscowości.
W Lunamed możesz liczyć na kameralną atmosferę, doświadczenie i wyjątkową opiekę. Serdecznie zapraszamy.