Nadpotliwość pach

Nadpotliwość pach jest źródłem dyskomfortu i dużą uciążliwością dla niektórych ludzi.

Leczenie nadpotliwości - Botoks na pachy, dłonie, stopy
Nadpotliwość to stan zwiększonego wydzielania potu z okolicy pach, czasem także dłoni i stóp przez gruczoły ekrynowe.

Szczególnie osoby występujące publicznie, często bezpośrednio kontaktujące się z innymi ludźmi mają ogromny problem – brzydkie, mokre plamy pod pachami, do tego nieprzyjemny zapach.

Pocenie się pod pachami najczęściej jest reakcją fizjologiczną na stres lub wysiłek. Nadmierne wydzielanie potu może wskazywać na problemy z hormonami. Domowe sposoby na nadpotliwość zwykle są nieskuteczne, silne antyperspiranty zamiast usunąć problem nadmiernego pocenia się działają drażniąco i uczulają.

W przypadku silnej nadpotliwości pod pachami, gdy domowe metody są niewystarczające, można rozważyć leczenie zabiegowe. Polega ono na ostrzykiwaniu wybranych miejsc toksyną botulinową – efektem jest blokada nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. Rezultat utrzymuje się zwykle do roku, dlatego zabieg wymaga powtarzania. Zabieg jest poprzedzony znieczuleniem pach kremem Emla. Jest całkowicie niebolesny dla większości pacjentów.

Ostrzykiwanie botoksem jest niezwykle skutecznym zabiegiem, efekt jest spektakularny, po kilku dniach następuje całkowite zahamowanie pocenia się. Pachy są zupełnie suche. Wreszcie można się cieszyć z ubioru przylegających bluzek i koszul.

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę