Leczenie nadpotliwości botoksem

Nadpotliwość pach, dłoni, stóp, czoła może być skutecznie leczona za pomocą miejscowych iniekcji toksyny botulinowej (inaczej zwanej botoks), która blokuje czynność gruczołów potowych.

Leczenie nadpotliwości - Botoks na pachy, dłonie, stopy
Leczenie nadpotliwości pach, stóp i dłoni botoksem polega na ich śródskórnym ostrzykiwaniu. Jest to sposób uważany obecnie za przynoszący najlepsze rezultaty i obarczony małym ryzykiem. Zapraszamy mieszkańców Tarnowskich Gór i całego Śląska do kliniki medycyny estetycznej Lunamed na profesjonalne zabiegi leczenia nadpotliwości botoksem.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Botoks znany jest powszechnie jako substancja wykorzystywana do wygładzania zmarszczek, jednak świetnie sobie radzi również w leczeniu nadpotliwości.

Botoks oprócz wypełniania zmarszczek polecany jest osobom z nadmierną potliwością pod pachami. Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej, to metoda obecnie przynosząca bardzo dobre efekty. Leczenie nadpotliwości pach botoksem polega na oskrzynięciu gruczołów potowych, powodując tym samym długotrwałe  zablokowanie wydzielania potu na obszarach o zwiększonej potliwości. Oprócz leczenia nadpotliwości pach botoksem można również leczyć nadpotliwość stóp oraz dłoni.

Efekty leczenia nadpotliwości botoksem

Pierwsze efekty leczenia nadpotliwości z udziałem botoksu widoczne są po 3-4 dniach od zabiegu, a pełny efekt terapeutyczny pojawia się po 2-4 tygodniach. Efekty leczenia botoksem nadpotliwości pach, stóp i dłoni są spektakularne!

Objawy nadmiernej potliwości są zahamowane po jednorazowym zabiegu przez okres 5-9 miesięcy, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.

Zabieg leczenia nadpotliwości botoksem wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Kilka godzin po zabiegu może utrzymywać się miejscowa bolesność.

Przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości z użyciem botoksu?

Leczenie nadpotliwości dłoni, stóp i pach toksyną botulinową (botoksem) uważane jest za zabieg bezpieczny.

Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu:

  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu
  • Miejscowe infekcje skóry
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Ciąża i karmienie piersią

Postępowanie po leczeniu nadmiernego pocenia

  • Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć botoksu.
  • Unikać nagrzewania miejsc wstrzyknięć botoksu, unikać sauny i solarium przez okres minimum 2 tygodni.
  • Do końca dnia, w którym był wykonany zabieg leczenia nadmiernego pocenia się nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę