Niechirurgiczna korekta linii żuchwy kwasem hialuronowym

Linia żuchwy stanowi fundamentalny element dolnej części twarzy. Wpływa na pozytywną ocenę całej twarzy i na jej młody wygląd.

Z wiekiem trójkąt młodości zanika, a rysy twarzy nabierają innego kształtu. Nazywany to piramidą starości. Dochodzi do opadania i spłaszczania tkanek w okolicach kości policzkowych, natomiast owal poszerza się, przebieg linii żuchwy zostaje zaburzony przez opadające tkanki, kontur staje się podstawą piramidy. Pojawiają się obwiśnięcia skóry, tzw. chomiki, które są charakterystyczną cechą starzenia rysów twarzy w wieku 40+

Przebieg zabiegu

Niechirurgiczna korekta linii żuchwy opiera się na zastosowaniu kwasu hialuronowego w modelowaniu rysów twarzy. W zależności od proporcji twarzy gęsty, usieciowany kwas hialuronowy zostanie podany w rejonie żuchwy, aby wypełnić przestrzeń między brodą a opadającymi policzkami. W niektórych przypadkach linia żuchwy wygładzi się i uniesie za sprawą wymodelowaniu wyższych partii twarzy, najczęściej dzięki odbudowie utraconej objętości kości policzkowych, skroni i bocznych partii twarzy.

Do modelowania linii żuchwy stosuje się z powodzeniem również inne wypełniacze niż tylko kwas hialuronowy, na przykład hydroksyapatyt wapnia.

W okolicy żuchwy ma zastosowanie również toksyna botulinowa, która zredukuje pracę nadaktywnych mięśni żwaczy i w ten sposób zmniejszy ich rozrost . Dzięki temu twarz staje się mniej kwadratowa.

Efekty

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się co najmniej 18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Czasami jest konieczność rozłożenia zabiegu za 2 etapy i za parę miesięcy zaaplikowanie ponowne preparatu.

Przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego

Zobacz przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego

dr n.med. Justyna Socha-Kaletka

Lunamed Medycyna Estetyczna
Tarnowskie Góry
ul. Sobieskiego 24
woj. śląskie

Godziny otwarcia:
Pn: 09:00 - 15:00
Wt: 11:30 - 18:00
Śr: nieczynne
Czw: 11:30 - 18:00
Pt: 11:30 - 18:00

+48 506 847 750
biuro@lunamed.pl

Kontakt

    Bezpieczny gabinet - dowiedz się więcej