menu
PL DE
Kontakt Blog

Nithya – kolagen typu I

Rezultaty, których nie jesteś w stanie sobie wyobrazić.

Nowy skuteczny sposób na młodzieńczy wygląd poprzez stymulację skóry do intensywnej produkcji nowego kolagenu.

Kolagen jest głównym składnikiem naszej skóry i stanowi ponad 90% jej suchej masy. Jego ilość i jakość w 100% determinuje więc właściwości naszej skóry, takie jak sprężystość, gęstość i elastyczność. Czynniki takie jak promienie UV czy wolne rodniki nasilają rozpad włókien kolagenowych. Z kolei kolagen jest białkiem produkowanym przez komórki skóry – fibroblasty, które z wiekiem zmniejszają swoją aktywność – zwiększona utrata i zmniejszona produkcja prowadzą do niedoborów kolagenu i stopniowego pogorszenia kondycji i wyglądu skóry.

Jedynym sposobem przeciwdziałania tym procesom jest wzrost produkcji i redukcja rozpadu kolagenu. Taki efekt można uzyskać wykonując zabieg tzw. terapii kolagenowej – preparatem Nithya®, polegający na iniekcji kolagenu typu I w skórę właściwą na odpowiednią głębokość. Pojawienie się cząsteczek wolnego kolagenu imituje sytuację rozpadu własnych łańcuchów kolagenu, co bardzo silnie stymuluje fibroblasty, odbudowując rusztowanie białkowe skóry. Skład i struktura skóry ulegają poprawie, odmładzając jej wygląd. Nazywamy to regeneracją strukturalną.

Wskazania

  • poprawa elastyczności i rewitalizacja skóry
  • redukcja wiotkości skóry
  • redukcja rozstępów
  • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
  • regeneracja skóry i tkanki łącznej

Terapia kolagenowa z użyciem produktu Nithya® — nowej generacji kolagenu typu I pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji . Preparat jest silnym biosty¬mulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Zabieg sprawia, że skóra zyskuje nową jakość, elastyczność i gęstość. Rozstępy ulegają redukcji, spłycają się fałdy; niwelujemy wiotkość i objawy fotostarzenia. Preparat idealnie nadaje się również do leczenia blizn zanikowych i rozstępów.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabiegi są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane niezależnie od wieku pacjenta. Preparat nie daje działań niepożądanych, nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. Procedura zabiegowa jest małoinwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Kiedy pojawia się i jak długo utrzymuje efekt zabiegu?

Terapia kolagenowa daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Skóra zmuszona jest niejako do samoregeneracji, uruchamiane są procesy jej zdrowienia, dzięki czemu staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność. Efekty poprawy jakości skóry i jej wyglądu pacjenci zauważają bardzo szybko. Obserwują poprawę kolorytu, spłycenie zmarszczek, poprawę gładkości. Wykonanie serii zabiegów sprawia, że skóra zagęszcza się, staje się jędrna, następuje jej widoczne odmłodzenie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów terapii należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 2 do 3 tygodni.

dr n.med. Justyna Socha-Kaletka

Lunamed Medycyna Estetyczna
Tarnowskie Góry
ul. Sobieskiego 24

Godziny otwarcia:
Pn: 08 - 13
Wt: 13 - 20
Śr: 08 - 10, 16 - 20
Czw: 13 - 20
Pt: 09 - 20
Sb: Kontakt telefoniczny

+48 506 847 750
biuro@lunamed.pl

Kontakt