Toksyna botulinowa – Botoks

W medycynie estetycznej botoks podawany jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych oraz celem leczenia nadpotliwości pach, rąk i stóp.

Kwas hialuronowy - zabiegi odmładzające​ kwasem​ hialuronowym
Toksynę botulinową (potocznie określaną mianem botoksu) stosuje się w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Toksyna botulinowa (botoks) wprowadzana jest specjalnie przystosowaną igłą do specyficznego mięśnia. Mechanizm działania botoksu polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry.
Zapraszamy mieszkańców Tarnowskich Gór, Bytomia, Zabrza, Katowic, Lublińca i całego Śląska do kliniki medycyny estetycznej Lunamed, na profesjonalne zabiegi odmładzające z wykorzystaniem botoksu.
SPRAWDŹ letnie ceny!

Wskazania do zastosowania botoksu

Botoks (toksyna botulinowa) przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. Kiedy marszczymy brwi, śmiejemy się, następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie. Z czasem te linie pogłębiają się i pozostają na stałe. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Zabieg z wykorzystaniem botoksu (toksyny botulinowej) powoduje, że twarz wygląda młodziej, jest zrelaksowana i bardziej wypoczęta. Zabieg nie powoduje sztucznego wyglądu jeśli jest wykonywany przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Toksyna botulinowa jest lekiem, który może być zaordynowany i zaaplikowany tylko przez lekarza.

Inne wskazania do zastosowania toksyny botulinowej (botoksu)

– Toksyna botulinowa służy przede wszystkim do redukowania zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy (czoło, okolica przy oczach).

– Botoks z powodzeniem służy również do leczenia migrenowych bólów głowy (leczenie migreny).

– Leczenie bruksizmu (nadmierne zaciskanie mięśnia żwacza i zgrzytanie zębami).

– Botoks polecany jest także osobom z nadmierną potliwością pod pachami, na stopach i na dłoniach oraz na czole. Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej, to metoda obecnie przynosząca najbardziej spektakularne efekty. Leczenie nadpotliwości pach botoksem polega na ostrzyknięciu gruczołów potowych, powodując tym samym długotrwałe zablokowanie wydzielania potu na zewnątrz.

– Toksyna botulinowa może zredukować uśmiech dziąsłowy (gummy smile), czy kamienną brodę i zmarszczki na szyi (zwane potocznie „naszyjnikiem Wenus”, „pierścienie Wenus”) lub osłabienie platysmy, czyli mięśnia szerokiego szyi.

– Botoksu używa się do uniesienia kącików ust i w celu podniesienia brwi, dzięki czemu twarz wygląda na zrelaksowaną i młodszą.

Jakie efekty daje botoks?

Toksyna botulinowa (botoks) sprawia, że zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka botoksu stosowana w celach estetycznych jest całkowicie bezpieczna i dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu z wykorzystaniem botoksu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Powtórzenie zabiegu zalecane jest nie wcześniej jak po 3 miesiącach.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Powtarzanie zabiegów z wykorzystaniem botoksu

Zabiegi toksyną botulinową (botoksem) można powtarzać co 6 miesięcy,  nie częściej jednak niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które są naturalne i wszyscy wokół zauważają.

Toksyna botulinowa (botoks) jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek

  • „Lwia” zmarszczka (międzybrwiowa)
  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • „Kurze łapki” przy oczach
  • Inne – na nosie, wokół ust, na brodzie, bruksizm

Czy botulina jest tylko dla kobiet?

Botoks jest skuteczny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W praktyce mężczyźni coraz częściej decydują się na leczenie, by wyglądać młodziej. Szczególnie zmarszczka pionowa na czole (lwia bruzda) daje zmęczony i zmartwiony wyraz twarzy. Dlatego wielu biznesmenów i negocjatorów decyduje się na ten zabieg, który daje im świeżość wyglądu i zwiększa przystępność np. w negocjacjach.

Postępowanie po zabiegu

– Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć.
– Unikać nagrzewania miejsc wstrzyknięć, unikać sauny i solarium przez okres minimum 2 tygodni.
– Do końca dnia, w którym był wykonany zabieg nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Przeciwwskazania do stosowania botoksu

  • Choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mieśniowego (miastenia)
  • Stosowanie leków powodujących rozluźnienie mięśni
  • Uczulenie na albuminę ludzką
  • Miejscowe infekcje skóry w miejscu planowanego zabiegu
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Botoks – gdzie na profesjonalny zabieg? > LUNAMED

Zapraszamy mieszkańców Śląska i nie tylko, do kliniki Lunamed w Tarnowskich Górach. Zabiegi wygładzające zmarszczki z wykorzystaniem botoksu to skuteczna metoda na lifting twarzy. Botoks Katowice, Chorzów, Bytom, Gliwice, Lubliniec, Zabrze oraz całe województwo Śląskie. Zaufaj doświadczeniu, poczuj atmosferę zrozumienia i bezpieczeństwa, jesteśmy po to aby Ci pomóc, serdecznie zapraszamy.

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę