Wolumetria

Modelowanie konturu twarzy. Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu konturów twarzy oraz szyi.

Utrata objętości dotyczy przede wszystkim obszaru środkowego twarzy (okolicy kości jarzmowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust), w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni. Najmniej są narażone te okolice, w których tłuszcz prawie nie występuje – wokół oczu i ust.

Wskazania

  • Powiększenie policzków
  • Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
  • Modelowanie podbródka
  • Modelowanie owalu twarzy

Do wykonania zabiegu nie ma ograniczeń wiekowych. Tak jak w przypadku powiększenia ust, z powodzeniem można go wykonać u 20-latków dla podkreślenia urody, jak i 60-latków w celu uzupełnienia zanikającej z czasem tkanki podskórnej i „podciągnięcia” zmarszczek grawitacyjnych. Preparat Voluma może być stosowany łącznie z innymi technikami. O tym, jakie techniki łączone zastosować, decyduje lekarz na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Efekty

Preparat Voluma jest wstrzykiwany za pomocą igły lub kaniuli.

W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed jego rozpoczęciem lekarz decyduje czy zastosować znieczulenie miejscowe.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się co najmniej 18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

dr n.med. Justyna Socha-Kaletka

Lunamed Medycyna Estetyczna
Tarnowskie Góry
ul. Sobieskiego 24

Godziny otwarcia:
Pn: 08:30 - 13:00
Wt: 14:00 - 19:00
Śr: 09:00 - 18:00
Czw: 14:00 - 19:00
Pt: 09:00 - 19:00
Sb: Wybrane soboty, tylko po umówieniu telefonicznym

+48 506 847 750
biuro@lunamed.pl

Kontakt

    Bezpieczny gabinet - dowiedz się więcej