Zalecenia po zabiegu modelowania ust

Współczesne zabiegi modelowania ust cieszą się dużym zainteresowaniem. Obecnie stosowane metody powiększania ust są małoinwazyjne i uznane za bezpieczne. Do zabiegów powiększania ust używane są preparaty kwasu hialuronowego, który występuje w naszym organizmie w sposób naturalny i jest substancją bezpieczną. Jednakże istotnie ważne jest, aby preparaty kwasu hialuronowego były certyfikowanymi wyrobami medycznymi, były wysokiej jakości […]

Współczesne zabiegi modelowania ust cieszą się dużym zainteresowaniem. Obecnie stosowane metody powiększania ust są małoinwazyjne i uznane za bezpieczne. Do zabiegów powiększania ust używane są preparaty kwasu hialuronowego, który występuje w naszym organizmie w sposób naturalny i jest substancją bezpieczną. Jednakże istotnie ważne jest, aby preparaty kwasu hialuronowego były certyfikowanymi wyrobami medycznymi, były wysokiej jakości i pochodziły z legalnych źródeł od oficjalnych dystrybutorów wyrobów medycznych.

Pomimo dużego bezpieczeństwa zabiegu modelowania ust dobrze jest poznać zalecenia, co warto robić po zabiegu, a czego unikać.

Zabieg powiększania i modelowania ust wiąże się z ingerencją w tkanki skóry i z przerwaniem ich ciągłości. Po takim zabiegu zwykle występuje delikatna tkliwość, może pojawić się obrzęk i niewielkie siniaczki. Obrzęk i tkliwość czy ewentualna bolesność ustępują w ciągu kilku godzin po zabiegu, a czasami utrzymują się 2, 3 dni. Siniaczki natomiast potrzebują czasu na wchłonięcie się i jest to okres zazwyczaj 5 do 7 dni.

Aby tkliwość i obrzęk ustąpiły szybciej wskazane jest przykładanie do ust chłodnych okładów. Idealnie sprawdzają się specjalne cold-packi, które po wyciągnięciu z lodówki przykładamy do ust przez około 10 minut dwa razy dziennie. Ważne, aby taki okład przykładać do ust przez chusteczkę higieniczną.

Po zabiegu modelowania ust należy spożywać większe ilości wody, gdyż kwas hialuronowy używany do zabiegu powiększania i nawilżania ust ma duże właściwości do łączenia się z wodą, co da w efekcie końcowym ładnie powiększone i nawilżone usta. Więcej wody należy pić przez okres minimum 3 dni po zabiegu.

Ważne jest, aby bezpośrednio po zabiegu nie pić napojów gorących i nie wkładać do ust łyżki z gorącymi pokarmami, gdyż ciepło negatywnie wpływa na tkliwość i obrzękanie po zabiegu.

W pierwszych dniach po zabiegu unikamy mocnego nacisku na usta. Staramy się w ogóle nie dotykać ust, by niepotrzebnie nie wprowadzić zakażenia. Częściej myjemy i dezynfekujemy ręcę i statamy się zachować ogólną czystość okolicy ust.

Minimum przez 7 dni po zabiegu nie korzystamy z sauny, solarium, łąźni parowej, czy kriokomory, czyli unikamy wahań termicznych otoczenia. Takie zmiany temperatur niekorzystnie wpływają na kwas hialuronowy używany do wstrzyknięć. Bezpośrednio po zabiegu lepiej unikać cieżkich treningów fizycznych i intensywnych wysiłków fizycznych.

Nie ma wymagań co do niespożywania pokarmów i płynów bezpośrednio po zabiegu. Ważne jest natomiast, aby naczynia, z których jemy były czyste, najlepiej domowe. A gdy już spożywamy na mieście lepiej żeby były to naczynia jednorazowe. Nie chcemy niepotrzebnie narażać się na ryzyko infekcji.

Po zabiegu powiększania ust niezwykle ważna jest ich właściwa pielęgnacja. Zalecam stosowanie bezbarwnych szminek silnie nawilżających z małem Shea. Taka szminka jest dokładana do zabiegu bezpłatnie w moim gabinecie. W razie braku takiej szminki wystarczy swieże opakowanie wazeliny.

Używanie własnych kolorowych pomadek do ust należy rozpocząć dopiero po 24 godzinach po zabiegu. Chodzi o to, by nie wprowadzić niepotrzebnie zarazków po przerwaniu ciągłości skóry i naskórka. A we własnych szminkach używanych wielokrotnie wcześniej takie zanieczyszczenia mogą się znajdować.

Po zabiegu powiększania ust możliwe jest wyczuwanie delikatnych grudek. Najczęściej nasz język wyczuwa wszelkie nierówności z większym nasileniem. Zalecam najpierw sprawdzenie, czy grudka to nie jest siniak ( wówczas barwa fioletowa) i jeśli nie to delikatne ponaciskanie grudki. Jeżeli po parokrotnym takim zabiegu grudka nie zmniejsza się, dobrze jest się skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg.

Cały proces gojenia się ust to okres 1-2 tygodni. Po tym czasie widzimy finalne rezultaty i możemy zapomnieć, że był wykonany zabieg i cieszyć się z pięknych, soczystych i zdrowych ust.

Jeżeli chcesz skorzystać z zabiegu modelowania lub jedynie nawilżania ust, albo chcesz tylko skonsultować się i doradzić, czy jest to zabieg dla Ciebie, to zapraszam do LUNAMED Medycyna Estetyczna w Tarnowskich Górach.

Zapraszam także Pacjentki z Bytomia, Zabrza, Gliwic, Katowic, Chorzowa, Lublińca. A jako, że nie jest to tylko zabieg dla kobiet, zapraszam również zainteresowanych Panów.

Bądźmy w kontakcie

Obserwuj fanpage strony. Bądź na bieżąco z nowymi wpisami.

Obserwuj