Biostymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty, które służą do odbudowy i rewitalizacji głębokich struktur skóry.

Po zaaplikowaniu biostymulatory tkankowe dają bardzo naturalne efekty, polepszając jakość skóry, jej gęstość i jędrność. Stymulują komórki do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, opóźniają procesy starzenia. Obecnie na rynku istnieje już spora grupa biostymulatorów tkankowych opartych na różnego rodzaju substancjach czynnych.
Lunamed zaprasza na zabiegi biostymulatory tkankowe, osoby ze Śląska, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Tarnowskie Góry i innych miast.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty, które służą do odbudowy i rewitalizacji głębokich struktur skóry. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty, polepszając jakość skóry, jej gęstość i jędrność. Stymulują komórki do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, opóźniają procesy starzenia. Obecnie na rynku istnieje już spora grupa biostymulatorów tkankowych opartych na różnego rodzaju substancjach czynnych.

Co wchodzi w skład biostymulatorów tkankowych?

W skład biostymulatorów tkankowych wchodzą najczęściej : kwas hialuronowy stabilizowany termocznie lub częściowo usieciowany, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, Rh kolagen, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy i inne. Wystąpują one jako pojedyncze składniki biostymulujące bądź w połączeniu ze sobą w różnych kombinacjach.

Poprzez to mają różny mechanizmach działania, obszary na które są podawane, techniki iniekcji. Dlatego rezultaty po ich podaniu i długości działania są różne. Wybór biostymulatora tkankowego uzależniony jest od oceny na podstawie stanu skóry, oczekiwanych efektów. Dobiera się je indywidualnie do potrzeb.

Częstotliwość zabiegów

W zależności od wyboru preparatu do biostymulacji tkankowej oraz od oczekiwań pacjenta i stanu wyjściowego skóry częstotliwość zabiegów jest różna. Najczęściej jednak jest to seria 2-3 zabiegów co około 4-5 tygodni, a następnie zabieg przypominający za 5,6 miesięcy.

Po zabiegu

Zalecone jest picie większych ilości wody po zabiegu z użyciem biostymulatora tkankowego. Wygląd po zabiegu jest dobry, nie ma konieczności rezygnowania z codziennych aktywności, tak jak to jest po klasycznej mezoterapii igłowej, czy po zabiegach laserowych. Może wystąpić siniak, ale zdarza się to rzadko i można go zakamuflować.

Techniki podawania biostymulatorów tkankowych

Techniki podawania biostymulatorów tkankowych:

 • za pomocą cieniutkiej igły jak przy normalnej mezoterapii igłowej lub w odpowiednich punktach twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni.
 • za pomocą cieńkiej mikrokaniuli, która w medycynie estetycznej jest tempo zakończona i służy do bezinwazyjnego i nezśladowego, a zarazem równomiernego podawania preparatu na rozległych obszarach twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni.

Preparaty te nie wypełniają tkanek jak usieciowany kwas hialuronowy. Nie zmieniają również naturalnych rysów twarzy. Nie ma obawy, że twarz po zabiegach biostymulujących ulegnie zmianie.

Wskazania do stosowania

Wskazania do stosowania biostymulatorów tkankowych to m.in:

 • skóra wiotka, utrata sprężystości
 • zmarszczki, bruzdy
 • opadający owal twarzy
 • „chomiki”
 • odwodnienie, utrata jędrności

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe w trakcie terapii (o okresie rozpoczęcia zabiegów po okresie choroby decyduje lekarz)
 • Aktywne stany zapalne w obrębie przeprowadzenia zabiegu – opryszczka, trądzik, infekcje, rany
 • Zaburzenia krążenia
 • Padaczka
 • Nierealne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Biostymulatory tkankowe Śląsk – skuteczna odbudowa i rewitalizacja skóry w Lunamed

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem biostymulatorów to innowacyjne podejście do odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Dzięki stymulacji komórek, skóra samodzielnie wytwarza nowy kolagen i elastynę, dzięki czemu osiąga auto poprawę prezencji.
Serdecznie zapraszam do kontaktu i umówienia się na wizytę osób z całego Śląska, a szczególnie z miast: Tarnowskie Góry, Katowice, Bytom, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Lubliniec i innych okolicznych miejscowości.
Zadzwoń, umów się na wizytę, porozmawiamy jak Ci pomogę. Zapraszam dr n. med. Justyna Socha-Kaletka.

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę