Laser frakcyjny nieablacyjny

Laser frakcyjny tulowy i erbowo-szklany - wysoka skuteczność w leczeniu powierzchniowych warstw skóry oraz uszkodzeń słonecznych.

Multifrax Laser
Nieablacyjny laser erbowo-szklany to sprawdzona skuteczność oddziaływania na głębsze warstwy skóry. Stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych poprawiając wygląd i spłycając zmarszczki. Równocześnie następuje wyrównanie kolorytu oraz poprawa jakości skóry. Idealny laser na przebarwienia.

Czym jest laser frakcyjny tulowy?

Laser tulowy najnowszej generacji to wysoka skuteczność w leczeniu powierzchniowych warstw skóry oraz uszkodzeń słonecznych. Sprawdzi się w przypadku występowania m.in. różnego typu przebarwień oraz rogowacenia słonecznego.

KORZYŚCI TAKIEJ SYNCHRONICZNEJ PRACY TO ZMNIEJSZENIE USZKODZEŃ TERMICZNYCH TKANEK I WIĘKSZA PENETRACJA WIĄZKI LASEROWEJ, MOCNIEJSZE DZIAŁANIE, A TYM SAMYM BARDZIEJ SKUTECZNE ZABIEGI.

Zabiegi laserem tulowym znanym też potocznie mulrifrax, oddziałują zarówno na powierzchowne, jak i głębokie warstwy skóry, dzięki czemu efekty zabiegu są szybsze, mocniejsze i utrzymują się przez dłuższy czas.

Przebieg zabiegu laserowego

Procedura zabiegowa rozpoczyna się od przeprwadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotnego Pacjenta i wykluczenia ewentualnych przeciwskazań. Następnie skórę poddaje się demakijażowi oraz oczyszczeniu i nałożeniu znieczulenia zostaje przeprowadzony zabieg. W dniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, stan ten ustępuje najpóźniej po 1-2 dniach. Zabieg nie powoduje wyłączenia z normalnego trybu życia, jednakże należy mieć na uwadze, że bezpośrednio po zabiegu przebarwienia ciemnieją a następnie zaczynają się stopniowo złuszczać. Po 2 godzinach od zabiegu można nałożyć makeup.

Zalecenia pozabiegowe

Mimo, iż zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej jest krótki i nieinwazyjny, może wystąpić po nim uczulenie i zaczerwienienia, które znika w ciągu 2-3 dni po zabiegu. Należy używać preparatów przyśpieszających regenrację skóry. Nie zaleca się pływania, gorących kąpieli w wannie, wystawiania skóry na słońce czy intensywnego szorowania obszaru zabiegowego. Nie zaleca się stosowania kremów z retinolem, ze sterydami na skórę oraz stosowania produktów fotouczulających jak np. dziurawiec. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu.

Odczucia bólowe

Podczas zabiegu na skórze odczuwalne jest delikatne ciepło. Zabieg jest oceniany przez Pacjentów jako komfortowy i nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Jednak w gabinecie Lunamed w Tarnowskich Górach dla komfortu Pacjenta stosujemy znieczulenie w kremie na kilka minut przed zabiegiem.

Wskazania do zabiegu

 • odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
 • korekta owalu twarzy
 • poprawa gęstości i jędrności skóry na całym ciele
 • zwiększenie napięcia skóry ramion, brzucha (np. po porodzie)
 • redukcja blizn potrądzikowych
 • redukcja blizny pourazowych i pooparzeniowych
 • odnowienie skóry z rozstępami
 • zmniejszenie rozszerzonych porów
 • odnowa uszkodzonej przez słońce skóry
 • usuwanie zmarszczek okolicy oczu
 • wyrównanie kolorytu
 • na przebarwienia (melazma)
 • usuwanie piegów

Laser frakcyjny tulowy – Rekomendowane ilości zabiegów

Ilość zalecanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną m.in. od charakteru problemów skórnych, a w szczególności od tego na jakiej głębokości znajdują się zmiany skórne i przebarwienia. Najłatwiejsze do usunięcia są przebarwienia naskórkowe, czyli zlokalizowane w górnych warstwach skórnych – w ich przypadku barwnik znajduje się płytko w naskórku. W przypadku tych przebarwień zdarzają się sytuacje, że zadowalający efekt jest już po jednym zabiegu. Bardziej problematyczne są głębsze przebarwienia skórne, czyli takie w których barwnik znajduje się głębiej – w skórze właściwej. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, ale do ich usunięcia potrzebne jest zazwyczaj 3-5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych. Jeśli zabieg laserowy ma poprawić kondycję skóry i stymulować produkcję kolagenu rekomendowany jest pojedynczy zabieg co kilka miesięcy, pomiędzy innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Efekty przed i po zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym

Redukcja przebarwień już po jednym zabiegu – praca własna

 

Laser frakcyjny tulowy – gdzie na profesjonalny zabieg? > LUNAMED

Serdecznie zapraszamy do kliniki Lunamed w Tarnowskich Górach. Nowoczesne zabiegi oryginalnym laserem frakcyjnym świadczymy dla mieszkańców Śląska i nie tylko. Odwiedzają nas Pacjenci z pobliskich miast Katowice, Chorzów, Bytom, Gliwice, Lubliniec, Zabrze, ale i innych rejonów Polski oraz z zagranicy. Cieszymy z zaufania jakim darzą nas Panie, jak i coraz częściej również Panowie. Służmy pomocą, najlepszą obsługą i profesjonalizmem.

Laser frakcyjny tulowy – cena?

Cena zabiegu laserem frakcyjnym zależna jest od rejonu, na który wykonywany jest zabieg. Dokładny cennik znajduje się w zakładce poniżej, przejdź do cennika do pozycji Laser frakcyjny nieablacyjny.

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę