Nici rewitalizujące PDO

Nić biorewitalizująca PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

Nici rewitalizujące PDO
Nici rewitalizujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO, polidioksonanu. W ciągu kilku miesięcy od zabiegu, stopniowo się rozpuszczają a tym samym stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę.

Nici biorewitalizujące PDO

Nici biorewitalizujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO, polidioksonanu.

W ciągu kilku miesięcy od zabiegu, stopniowo się rozpuszczają a tym samym stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę. Dzięki temu, skóra staje się gładsza, rozświetlona, znikają zmarszczki, owal twarzy się podnosi, a obwisłe tkanki wzmacniają się. Tym samym następuje lifting skóry. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Efekty zabiegu nićmi PDO utrzymują się nawet dłużej.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Nici PDO wynaleziono w Korei i bardzo szybko trafiły do Europy. Obecnie popularne są już na całym świecie.

Wskazania do zabiegu przy zastosowaniu nici PDO

 • Opadające policzki,
 • Podwójny podbródek,
 • Poziome i pionowe zmarszczki czoła,
 • Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
 • Wyraźny fałd nosowo –wargowy,
 • Rowek policzkowo – jarzmowy,
 • Fałd marionetkowy,
 • Fałd skóry na policzku,
 • Zmarszczki palacza.

Zalety nici rewitalizujących PDO

 • Natychmiastowe i długotrwałe wyniki
 • Bezpieczne i prawie bezbolesne
 • Bez okresu rekonwalescencji
 • Skuteczne

Miejsca stosowania nici rewitalizujących PDO

Nici rewitalizujące PDO można stosować na twarzy i szyi, dekolcie, ramionach, pośladkach, brzuchu.

Jak wygląda zabieg nićmi rewitalizującymi PDO?

Zabieg nićmi rewitalizującymi PDO polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici.

Istotą tej innowacyjnej terapii jest wprowadzenie w miejsca wymagające regeneracji specjalistycznych nici PDO. Wykonuje się to za pomocą odpowiednio do tego przygotowanych, bardzo cienkich igieł.

Nici napinają, a przy tym podnoszą skórę, co daje efekt poprawy objętości i ujędrnienia. Wykonane są z polidioksanonu, czyli z włókna syntetycznego posiadającego właściwości rozpuszczania się w tkance.

W zależności od uwarunkowań i potrzeb pacjenta, lekarz dobiera odpowiedni rodzaj nici oraz rozmiar igły, którą przeprowadza się zabieg.

Przy wprowadzaniu nici wykorzystuje się naturalne linie napięcia twarzy. Co ważne, zabieg nie zmienia rysów twarzy, ani nie zwiększa objętości policzków, co mogłoby wywołać nienaturalny efekt.

Efekty zabiegu nićmi rewitalizującymi PDO

Zastosowanie niektórych nici PDO pozwala wpłynąć na pracę mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, a jednocześnie wpływających na powstawanie zmarszczek. Nie unieruchamiają mięśni, a jedynie osłabiają ich aktywność.

Nici rewitalizujące posiadają właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (tzw. proces neokolagenezy). Pozwala to stymulować miejscową odnowę włókien.

W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.

Zadbaj o siebie lub zrób prezent bliskiej osobie

Zadzwoń i umów wizytę

+48 506 847 750
Zadzwoń i umów wizytę