Nić biorewitalizująca PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.
W ciągu kilku miesięcy od zabiegu, stopniowo się rozpuszczają a tym samym stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę. Dzięki temu, skóra staje się gładsza, rozświetlona, znikają zmarszczki, owal twarzy się podnosi, a obwisłe tkanki wzmacniają się. Tym samym następuje lifting skóry. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Efekty zabiegu nićmi PDO utrzymują się nawet dłużej.
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.
Nici PDO wynaleziono w Korei i bardzo szybko trafiły do Europy. Obecnie popularne są już na całym świecie.
Nici rewitalizujące PDO można stosować na twarzy i szyi, dekolcie, ramionach, pośladkach, brzuchu.
Istotą tej innowacyjnej terapii jest wprowadzenie w miejsca wymagające regeneracji specjalistycznych nici PDO. Wykonuje się to za pomocą odpowiednio do tego przygotowanych, bardzo cienkich igieł.
Nici napinają, a przy tym podnoszą skórę, co daje efekt poprawy objętości i ujędrnienia. Wykonane są z polidioksanonu, czyli z włókna syntetycznego posiadającego właściwości rozpuszczania się w tkance.
W zależności od uwarunkowań i potrzeb pacjenta, lekarz dobiera odpowiedni rodzaj nici oraz rozmiar igły, którą przeprowadza się zabieg.
Przy wprowadzaniu nici wykorzystuje się naturalne linie napięcia twarzy. Co ważne, zabieg nie zmienia rysów twarzy, ani nie zwiększa objętości policzków, co mogłoby wywołać nienaturalny efekt.
Zastosowanie niektórych nici PDO pozwala wpłynąć na pracę mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, a jednocześnie wpływających na powstawanie zmarszczek. Nie unieruchamiają mięśni, a jedynie osłabiają ich aktywność.
Nici rewitalizujące posiadają właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (tzw. proces neokolagenezy). Pozwala to stymulować miejscową odnowę włókien.
W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.